Lubuska Akademia Dialogu Społecznego
„Lubuska Akademia Dialogu Społecznego” to projekt realizowany przez Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze w ramach Priorytetu V Dobre rządzenie, Działanie 5.5 Rozwój dialogu społecznego, Poddziałanie 5.5.2 Wzmocnienie uczestników dialogu społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Trwa on od 01 maja 2013 r. a jego zakończenie przewidziane jest na 31 października 2014 r.
Projekt jest skierowany do wszystkich pracodawców z woj. lubuskiego, zarówno tych zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w cechach i spółdzielniach. Chodzi tu o najszerszą promocję idei dialogu oraz zachęcenie do partycypacji w nim jak najszerszego grona pracodawców.
Działaniami projektu zostanie objętych 160 przedstawicieli przedsiębiorstw (pracodawców) oraz 24 pracowników cechów rzemiosł różnych, spółdzielni rzemieślniczych oraz Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, którzy poprzez szkolenia będą pozyskiwać wiedzę na temat idei dialogu społecznego.
Proponowane szkolenia:
Szkolenia miękkie:
- Trening komunikacji interpersonalnej
- Wystąpienia publiczne i autoprezentacja
- Techniki negocjacji
- Sztuka perswazji i wywierania wpływu
- Mediacje i symulacje sporów zbiorowych
Szkolenia twarde:
- Prawo pracy
- Zadania i rola dialogu społecznego
- Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
- Elastyczne formy zatrudnienia
Na początku jednak zostaną przeprowadzone seminaria informacyjne w cechach i spółdzielniach. W sumie będzie 16 takich seminariów.
W ramach projektu zostanie również utworzona elektroniczna platforma dialogu, która będzie działać na zasadzie strony www, gdzie będzie dostępne m.in. forum, blogi, panel e-dialog, czat.
Zostanie także stworzone biuro konsultacji do prowadzenia realnych spotkań ze stronami dialogu.
Więcej informacji w biurze projektu.